18 astelehena | lunes | lundi | monday
11:00 Ibilaldiak Donostian | Paseos por Donostia +55 Bentaberri Kiroldegia (Antigua)
17:00 Literatur solasaldia: ‘Maleta’ Dinamizatzailea: Aritz Gorrotxategi + Itzultzailea: Amaia Apalauza (EU) Lugaritz K.E.
17:30 ‘Elsa y Fred’ M. Carnevale, 2005 (ES) Tomasene K.E.
19:00 Tertulia literaria: ‘Juste avant l’oubli’ Dinamizadora: Miren Garmendia (FR) Liburutegi Nagusia Biblioteca Central (San Jeronimo)
19:00 Poesialdia: ‘Tolesdurak’ Goizalde Landabaso (ahotsa) + Xabier Zeberio (musika) Victoria Eugenia Club gonb./ invi.
19:00 Poetika | Errezitaldia: ‘Arestian, egun…!’ Andoni Salamero (olerkaria) + Aitor Furundarena (musikaria) + Andoni Egaña (bertsolaria) (EU) KMK Santa Teresa aretoa
19:00 ‘Kantu herrikoiak barnetik’ Thierry Biscary Lugaritz K.E.
19 asteartea | martes | mardi | tuesday
10:00 ‘Mintzodromoa + Mintzanet’ (EU) +11:00 +17:00 San Telmo
10:30 Visita guiada exposición: ‘Cerebro(s)’ (ES) San Telmo izen./ insc.
11:00 Visita guiada: ‘La industrialización en el País Vasco’ Juan Ignacio Aizpurua (ES) +17:00 (EU) San Telmo izen./ insc.
17:30 ‘Minority Report’ Steven Spielberg, 2002 (ES) Lugaritz K.E.
18:00 Bisita gidatua erakusketa: ‘Garuna(k)’ (EU) San Telmo izen./ insc.
18:00 ‘¿Por qué nos perdemos entre tanto ruido mental?’ Amaia Urkiza (ES) Okendo K.E.
19:00 ‘Emociones, decisiones y libre albedrío’ Xurxo Mariño + Juan Ignacio Pérez Iglesias (ES) San Telmo
19:00 Tertulia literaria: ‘El archipiélago del perro’ Dinamiza: Ylenia Benito (ES) Liburutegi Nagusia Biblioteca Central (San Jeronimo)
19:00 Poesialdia: ‘Impromptu’ Aurkezlea: J. M. Uría + Á. Unzu (música) + Presentadora: S. Nuño (ES) Ernest Lluch
K.E. gonb./ invi.
19:00 Literatur solasaldia: ‘Arranotxu’ Egilea: Patxi Huarte «Zaldieroa» + Dinamizatzailea: Igor Leturia (EU)
Intxaurrondo K.E.
19:00 Korrika Kulturala 2024: ‘Bizkarsoro’ Josu Martinez, 2023 JB/VO (EU) Egia K.E.
19:30 Kresala Zinekluba: ‘Las habitaciones rojas’ Pascal Plante, 2023 JB/VO (FR) azp./sub. (ES) Gonbidatua | Invitado: Fernando Iradier Trueba zinemak 6 €
19:30 ‘Nekaldia San Joanen arabera | La Pasión según San Juan – Bach’ La Cetra Baroque Orchestra & Vocalconsort Basel (klasikoa) Kursaal 32 / 62 €
19:30 IV Ciclo Batura: Tatiana Samouil (violín) + Justus Grimm (violonchelo) + Josu Okiñena (piano) Victoria Eugenia Club 15 €
20 asteazkena | miércoles | mercredi | wednesday
09:00 ‘Eskubide Kulturalak, begirada aldaketa Jardunaldia ‘Jornada Derechos Culturales, cambiar la mirada’
(EU, ES) 9:00 – 14:30 Intxaurrondo K.E. izen./ insc.
10:30 Ipar Martxa | Marcha nórdica’ (EU, ES) San Martzial Plaza (Altza) izen./ insc.
11:30 ‘El club de los mayores «vivos»‘ Valeriano Pache Perianes (ES) Okendo K.E.
12:00 Tertulia literaria: ‘Bonsái’ Dinamizadora: Ana Merino (ES) Okendo K.E.
18:00 Visita dialogada expo: ‘Larruak eta izurrak’ (ES) Tabakalera izen./ insc.
18:30 Presentación del libro: ‘Las horas que me quedan por bailar’ Marian Fernández (ES) Ernest Lluch K.E.
18:30 ‘Komunikazioa Adimen Artifizialaren menpe?’ U. Elordi + M. Urrutikoetxea + E. Atutxa + E. Barrenetxea + G.
Oiarzabal (EU) San Telmo
19:00 Bisita solasaldia erakusketa: ‘Larruak eta izurrak’ (EU) Tabakalera izen./ insc.
19:00 Liburu aurkezpena: ‘Ura ez baita beti gardena’ Xabi Lasa (egilea) + Jon Alonso (EU) Kutxa Fundazioa – Ruiz Balerdi
19:00 Nosferatu: Western USA garaikidea ‘Grupo salvaje’ Sam Peckinpah, 1969 JB/VO (EN) azp./sub. (ES) Tabakalera 4 €
19:00 Literatur solasaldia: ‘Egun gorrietan’ Dinamizatzailea: Edu Zabala (EU) Egia K.E.
19:00 Poesialdia: ‘Haragizko erreformak’ Aurkezlea: Aritz Gorrotxategi (EU) Ernest Lluch K.E. gonb./invi.
19:00 Korrika Kulturala 2024: ‘Bizkarsoro’ Josu Martinez, 2023 JB/VO (EU) Intxaurrondo K.E.
19:00 Iparraldea Bertan: Ekhi Lambert ‘Inbasioak’ (pop orkestrala) KMK Santa Teresa aretoa
19:00 ‘Atotxako Konboak’ Udal Musika eta Dantza Eskola Lugaritz K.E.
19:00 ‘Ganbara musika’ Udal Musika eta Dantza Eskola Okendo K.E.
19:30 Euskadiko Orkestra: ‘Venegas/Prokofiev’ (klasikoa) Kursaal 20 / 38 €
20:30 ¡Pendejo! (heavy metal) Dabadaba 12 / 15 €
21 osteguna | jueves | jeudi | thursday
17:00 Visitas guiadas: ‘Colección histórica de arte’ (ES) +17:00 (EU) San Telmo izen./ insc.
17:30 Literatur solasaldia: ‘Haur literatura eta altxorrak’ Yolanda Arrieta (EU) Haur Liburutegi Nagusia
18:00 Arte makina: ‘Larruak eta izurrak’ Ibon Salvador (EU) Tabakalera izen./ insc.
19:00 ‘111 preguntas o el rompecabezas de la inmigración’ G. Pinyol + S. Parella + R. Lasheras + Mod.: N. Vink (ES) San Telmo
19:00 Performance + solasaldia | Labo Go44: ‘NOUED’ Dab Dantza Konpainia Kutxa Fundazioa Kluba 3 / 5 €
19:00 Poesialdia: Olerkiaren txokoa + Musikene Rincón de la Poesía + Musikene Intxaurrondo K.E.
19:00 Opera: ‘Il Trovatore’ JB/VO azp./sub. (ES) Principe zinemak 16,3 €
19:00 ‘Mullholand Dr.’ David Lynch, 2001 JB/VO (EN) azp./sub. (ES) Tabakalera 4 €
19:00 ‘Bhaguirathi III, hego mendebalde ertza’ Mikel Saez de Urabain (EU) Okendo K.E.
19:00 Oasis hari-laukotea | Cuarteto cuerda (klasikoa) Donostiako Orfeoia (Parte Zaharra)
19:00 ‘Saxofoi eta txirula ikasleen erakustaldia’ ‘Exhibición de los alumnos de saxofón y flauta’ Udal Musika eta Dantza Eskola Tomasene K.E.
19:00 ‘Herrerako Konboak’ Udal Musika eta Dantza Eskola Lugaritz K.E.
19:30 Euskadiko Orkestra: ‘Venegas/Prokofiev’ (klasikoa) Kursaal 20 / 38 €
19:30 Gari & Maldanbera ‘Behin bizitzea’ (pop) Victoria Eugenia 18 €
19:30 Proyecciones de arte: ‘Hopper. Una historia de amor americana’ Phil Grabsky, 2023 (ES) Trueba zinemak 8,3 €
20:00 Modus Operandi + Maloa Brothers (ska, rock, pop) Dabadaba 12 / 15 €